Inwestycja

Domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej "POD LASEM II"


Opis

Jednorodzinne domy szeregowe "Pod Lasem" położone są przy ulicy Strzeleckiej w Świnoujściu, gdzie okolica to wyłącznie domki jednorodzinne.

Domy posiadają powierzchnię użytkową ok. 140m kw. z indywidualną aranżacją układu pomieszczeń w wysokim standardzie projektowym.

Każdy dom posiada garaż i miejsce parkingowe na własnym terenie, w projekcie przewidziano także miejsca parkingowe przy uliczce wewnętrznej. Całość wraz z drogą wewnętrzną i miejscami parkingowymi będzie zamknięta ogrodzeniem z automatyczną bramą wjazdową.

INFORMACJE TECHNICZNE OSIEDLA "POD LASEM II"

INFORMACJE OGÓLNE

Wykonawca
ROMAX Rusakiewicz Roman, doświadczenie daje gwarancję należytego wykonania osiedla pod względem techniczno-jakościowym. Wymogi ustawy "Developerskiej" dają bezpieczeństwo pod względem prawno-finansowym.

Projektant
Domy są zaprojektowane przez uznane Stowarzyszenie Pracowni Autorskich "AFIX" Spółka z o.o. w Szczecinie - dr inż. arch. Tomasz Cykalewicz.

Projekt domów
Poszczególne segmenty są niezależne konstrukcyjnie i stanowią odrębne budynki. Każdy z domów ma do wyboru trzy projekty aranżacji wnętrza.

Projekt zagospodarowania terenu
Wjazd przez bramę automatyczną na pilota. Furtka z domofonem. Każdy dom posiada własny garaż. Ponadto, w projekcie przewidziano miejsca parkingowe przy uliczkach wewnętrznych.

Przyłącza indywidualne
Wszystkie domy są indywidualnie podłączone do mediów, tak by każdy miał oddzielny licznik gazu, wody oraz prądu. W domach przewidziano możliwość podłączenia anteny telewizyjnej , linii telefonicznej , alarmu i internetu.

Ubezpieczenia
W trakcie budowy domy są w pełni ubezpieczone poprzez tzw. "Ubezpieczenie prac budowlanych i montażowych od ryzyka". Od dnia odbioru powinni się Państwo ubezpieczyć we własnym zakresie.

Modyfikacje
Oferta została przygotowana szczegółowo i starannie na podstawie projektów i danych dostarczonych przez architektów oraz doradców tego projektu. Pomimo tego, z oczywistych względów, zmuszeni jesteśmy jednak zastrzec prawo modyfikacji do 3% powierzchni wynikające z wyboru wariantu aranżacji , ilości i grubości ścian nośnych i działowych.

OPIS TECHNICZNY BUDYNKU

Wyznaczanie wysokości i tyczenie budynku
Za poziom 0,00 przyjmuje się górną powierzchnię wykończonej posadzki parteru. Od tego poziomu wyznaczane są wszystkie pomiary wysokości.

Prace ziemne
Do tej kategorii zaliczają się wszelkie wykopy konieczne do położenia fundamentów, kanalizacji, okablowania, przewodów oraz nawierzchni. W momencie ukończenia poziom gruntu znajduje się ok. 5-12 cm poniżej poziomu domu.

Kanalizacja
Kanalizacja wewnątrz i na zewnątrz jest wykonana z rur z tworzywa sztucznego i położona zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Przewody są wyposażone w konieczne czyszczaki, syfony i odpowietrzniki. W miejscu łazienki i toalety przewody są zabezpieczone powyżej powierzchni posadzki. Poprzez umowę partycypacyjną mieszkańcy będą zwolnieni z opłat za wodę i ścieki przez okres około dziesięć lat.

Nawierzchnia na zewnątrz i elementy terenu
Nawierzchnia na zewnątrz składa się z zagospodarowania przed domem wydzielonej murkami z cegły klinkierowej oraz wspólnej pieszo-jezdni z parkingami ogrodzonej panelami typu "Wiśniowski" lub równorzędne. Nabywca odpowiada samodzielnie za urządzenie ogrodu z wyjątkiem nasadzeń zgodnych z projektem - wg umowy.

Fundamenty
Fundament jest wykonany jako fundament pasmowy ze zbrojonego betonu. Wszystko zgodnie z obliczeniami i projektem konstrukcyjnym. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Izolacje powłokowe , termiczne ze styroduru z folią kubełkową.

Ściana nośne
Ściany nośne domu wykonane z bloczków Porotherm gr. 25 cm.

Stropy
Żelbetowe nad parterem, jętki i płyta G-K na stelażu nad piętrem.

Schody drewniane

Elewacje
Wełna mineralna, tynk mineralny oraz płytki klinkierowe.

Posadzki
Na całym budynku przygotowane warstwowe podłoża pod posadzki.

Dachy
Więźba dachowa , dachówka w kolorze szarym, obróbki i orynnowanie z blachy tytan-cynk , kominy z cegły klinkierowej.

Stolarka zewnętrzna
Drewniana w kolorze orzech ciemny, okna na parterze zabezpieczone roletami. Brama garażowa segmentowa ocieplona na pilota typu Hormann lub równorzędna.

Wykończenie ścian i sufitów
Wszystkie ściany i sufity wewnętrzne domu wykończone tynkiem gipsowym kat. III , poddasze płytą GK.

Gaz i woda
Instalacje są wykonane według obowiązujących norm. Instalacja gazowa wewnętrzna wykonana z rur stalowych.

Instalacja elektryczna
Instalacja elektryczna podtynkowa. Gniazdka i wyłączniki zakończenia pod lampy na ścianach i suficie wskazano na projekcie.

Telewizja , alarm, telefon
Instalacja przygotowana do podłączenia.

Instalacja CO/urządzenie grzejące wodę
Gazowy kocioł kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania i zasobnikiem CWU z możliwością połączenia z płaszczem kominkowym. Grzejniki panelowe, w łazienkach drabinkowe.
Osiedle Pod Lasem

roman.rusakiewicz@gmail.com

Telefony: +48 600 047 541 i +48 600 515 629